Park Kuralları

 

 

 

WATERHILL GİRİŞ KURALLARI

 1. WaterHill kartları parka giriş/çıkış yapılmasını ve alan içerisinde bulunan ücretli hizmetlerde ödeme gerçekleştirilmesi için kullanılır. Ücretli ve ücretsiz hizmetlerimiz hakkında gişe ve information deskimizden bilgi alabilirsiniz.
 2. WaterHill içerisinde ki ödemelerinizi sadece sizlere giriş esnasında verilen WaterHill kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. WaterHill içerisinde belirtilen noktalardan kartınıza bakiye yükleme ve kalan bakiyenize iade işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 3. WaterHill içeresindeki eğlence ünitelerinin çalışması hava koşulları ve bakım çalışmalarından etkilenebilir. Teknik bakımdan dolayı kapanan ünitelerimizle ilgili Misafir İlişkileri’nden bilgi alınız.
 4. Refakatçiler beraberlerindeki kişilerden sorumludurlar ve 12 yaşından küçük ziyaretçilerin parka tek başına girmelerine izin verilmez. 12 yaşından küçük bir ziyaretçinin refakatçisi 18 (on sekiz) yaşından küçük olamaz.
 5. WaterHill’e yanıcı, patlayıcı maddeler, kesici-delici alet, silah ve diğer tehlikeli materyallerle giriş yapmak yasaktır.
 6. WaterHill’e evcil hayvan getirmek yasaktır.
 7. Ziyaretçilere tehlike ve/veya görevlilere engel arz edebilecek, frizbi, top ve benzeri nesnelerin ayrıca yaya trafiğini etkileyebilecek scooter, kaykay, bisiklet, tekerlekli paten ve benzeri ekipmanların getirilmesi yasaktır.
 8. WaterHill Yönetimi ya da yönetimin yetkilendirdiği kişi/kişiler hırsızlık, saldırgan tavırlar, tüm park kurallarına karşı bulunma hali, bekleme sırasında öne geçme hatalarından dolayı, belirtilen güvenlik kurallarına uymama neticesinde Water Hill içerisindeki huzur ve güvenliğin tehlikeye girmesi durumunda ziyaretçilerin parka girişlerini engelleme veya parktan uzaklaştırma hakkına sahiptir.

 

YİYECEK & İÇECEK KURALLARI

 1. WaterHill alanına her türlü yiyecek, alkollü veya alkolsüz içecek getirmek yasaktır.

KIYAFET KURALLARI

 1. Havuz ve kaydırak kullanımlarında uygun olan kıyafetlerle (Yüzme kıyafetleri) dolaşılması veya havuzlar ve ünitelerin kullanılması zorunludur.
 2. Havuz ve kaydıraklarda güvenlik ve hijyen sebeplerinden dolayı mayosuz, t-shirt, kapri, tayt, basketbol-futbol antrenman şortu, kot vb. giysilerin kullanımı uygun değildir.
 3. WaterHill’de ziyaretçilerin gün boyunca uygun ayakkabı ve terlik giymesi zorunludur.
 4. Bebekler ve 3 yaşından küçük çocuklar için havuzları kullanmadan önce, özel suya dayanıklı mayo çocuk bezi kullanılması zorunludur. (Standart çocuk bezi uygun değildir.)

DEĞERLİ EŞYA KURALLARI

 1. Tüm eşyalarınızın sorumluluğu ziyaretçilere aittir. Kayıp veya çalınan eşyalardan WaterHill yönetimi sorumluluk kabul etmemektedir.
 2. Değerli eşyalarınız için Locker Room kullanınız.

UYULMASI GEREKEN KURALLAR

 1. Tüm ünitelerde, güvenliğiniz ve konforunuz için, sağlık durumu, kilo, boy, yaş ve refakatçi gerekliliği gibi sınırlamalar bulunur. Bu sınırlara uyulması zorunludur. Aksi halde yaşanabilecek tüm olumsuzluklardan yalnızca ilgili misafir sorumlu olacaktır.
 2. Sizin tarafınızdan çekilen tüm fotoğraflar, alınan video ve ses kayıtları sadece özel kullanımınız içindir. Yazılı iznimiz olmadan, bunların ticari kullanımı, ticari amaçlı çoğaltımı veya üretimi kesinlikle yasaktır.
 3. Güvenlik nedenleri ile parkımız kamera sistemi ile izlenmektedir.
 4. Sigara içmeye belli alanlarda izin verilmektedir, belirtilen alanlar haricinde sigara içmek yasaktır. Bu alanlar 4207 sayılı kanun ve ilgili kanunlara istinaden belirtilmiştir.
 5. Hamileler, kalp ve tansiyon hastalarının; fiziksel rahatsızlıkları ve cilt enfeksiyon hastalıkları, kanayan açık yarası olanların havuzları ve üniteleri kullanmaları yasaktır. Aksi halde yaşanabilecek tüm olumsuzluklardan yalnızca ilgili misafir sorumlu olacaktır.
 6. Ziyaretçilerin sağlık durumları iyi olmalı ve herhangi potansiyel tıbbi olumsuzluklardan muaf olmalıdırlar. Eğer sağlığınızla ilgili belirsizlik ve kronik problemler yaşıyorsanız doktor tavsiyesi alınız.
 7. Bunların dışında özel kısıtlamalar kural tabelalarında gösterilmiştir ve görevliler tarafından kontrol edilmektedir, bu kısıtlamalara dikkat ediniz ve uyunuz.
 8. Eğlence üniteleri, her zaman belirli bir risk taşır. Katılımınız ile sağduyulu bir kişinin farkında olması gereken doğal riskleri kabul etmiş bulunuyorsunuz. Eğlence ünitelerini kullanırken, bunu iyi bir karar verme egzersizi olarak görüp, doğru davranış sergilemeli ünitelerde yer alan yazılı uyarı ve sınırlamalara ve görevlilerin sözlü uyarılarına uymanız gerekmektedir.
 9. WaterHill size güvenli ve eğlenceli bir park sunabilmek için gerekli tüm önlemleri almıştır. Alınan bu önlemler neticesinde oluşturulmuş olan uyarı ve bilgilendirme levhalarına, görevlilerce belirtilen hususlara uyulması gerekmektedir. Yine de WaterHill, özel eşyalarınıza olan hasarlarınızdan veya kayıplarınızdan, ölümlerden, kişisel yaralanmalardan, eğer bu kayıp, zarar veya yaralanma kişinin dikkatsizliğinden ve yüzme bilmemesi nedeni ile oluşabilecek sonuçlardan ve yaralanmalardan WaterHill içerisinde uyulması gereken kurallara uyulmamasından dolayı (WaterHill ihmali dahil olmak üzere) bu giriş kuralları veya başka türlü oluşmuş ise, sorumlu tutulamaz.
 10. WaterHill tüm şartlarını ve koşullarını her zaman, haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

ENGELLİ POLİTİKAMIZ

 1. Engelli misafirlerimizin, 18 yaş veya üzeri bir refakatçi eşliğinde WaterHill’e giriş yapmaları gerekmektedir.
 2. Engellinin uygunluğunu değerlendirmek için, engelli ve refakatçisi, tam bir biniş sürecini izlemeli ve kesinlikle tüm güvenlik tabelalarına ve güvenlik talimatlarına uymalı. Herhangi bir şüphede binilmemeli. Görevliler biniş uygunluğunu değerlendiremezler ama binme kısıtlamalarına uygunluğu, gözle görülür ise saptayabilirler.
 3. Herhangi bir sorunuzda, bekleme sırasına girmeden önce, WaterHill resepsiyonuna başvurabilirsiniz.
 4. İlgili kişilerin refakatçileri, bakmakla yükümlü oldukları kişilerin fiziksel olanaklarını, güvenlik tabelalarını, seyrin yapısının değerlendirilmesi ve eğlence aygıtlarına binisin doğal risklerini göz önünde bulundurarak, aldıkları binme kararının tüm sorumluğunu üstlenirler.
 5. Refakatçilerin engelliye oturma ve indirme yardımında bulunmak zorunda oldukları durumlarda, görevli personel yardımcı olabilir ama engelliyi kaldırmaya izinli değildir çünkü engeline göre güvenli kaldırma tekniklerine hâkim değildir.
 6. Görevli, engellinin sağlığına risk olma durumu çok açıksa, binmesini engelleyebilir.