Sözleşmeler ve Politikalar

 

 

 

Sözleşme ve Politikalar

563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un (“Kanun”) 3 üncü maddesi gereğince, Waterhill MESANT GIDA RESTORAN İŞLETMECİLİĞİ TURİZM TİCARET ve SANAYİ A.Ş.. (Waterhill) ile ilgili tanıtım bilgilerine, sitemizin “Hakkımızda” başlıklı bölümünden ulaşabilirsiniz. 

Waterhill’ı ziyaret etmek veya bilet satın almakla, bu sitenin kullanılmasına ilişkin tüm koşulları, gizlilik politikasını ve site ile ilgili tüm cari kanunları, yönetmelikleri ve mevzuatı açıkça kabul etmiş sayılırsınız.

Tanımlamalar

Waterhill : Waterhill Mesant Gida Restoran Işletmeciliği Turizm Ticaret Ve Sanayi A.Ş.., Waterhill.com online bilet hizmeti, cep telefonları, tabletler ve her türlü benzeri elektronik ortamda kullanılan Waterhill mobil bilet hizmetleri ve/veya bu hizmete ilişkin etkinlik mekanlarında yer alan kioskları da kapsayan tüm içeriği ifade eder.

“Kullanıcı” : Waterhill’ı ziyaret eden ve/veya bilet alan kişiyi ifade eder.

“Hizmet”: Kullanıcının Waterhill üzerinden bilet satın alma işlemini ifade eder.

“Hizmet Bedeli” : Yapılan anlaşmalar dahilinde bazı etkinliklerde biletin gişe satış fiyatı üzerine eklenerek Kullanıcıdan tahsil edilen ve Waterhill’ın yapmış olduğu hizmetler için alınacak olan bedeli ifade eder.

Waterhill’ın sitesini ziyaret ettiğinizde, ziyaretinize ait genel nitelikte, kişisel olmayan bazı bilgiler toplanıp kaydedilebilir. Bu bilgiler içinde, ziyaretinizin zamanı ve süresi, sitede izlenen sayfalar ve bizim sitemize gelmeden hemen önce ziyaret edilen sitenin bilgisi de bulunabilir. Bu bilgiler sadece, site aktivitesini ölçmek, sitemizi geliştirecek fikirler üretebilmek ve sizlerin site içerisindeki işlemlerinizi hızlandırmak için kullanılır. Sitemiz tüm ziyaretçilerin kullanımına açık olmakla birlikte, sadece üyelerin izlemesine ve katılımına açık bazı bölümler de içermektedir. Sitedeki haber ve bölümler hakkında görüş bildirme, etkileşimli anket, test ve yarışmalara katılım bunların başlıcalarıdır. Bu bölümleri kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekecektir.

Kişisel Verilerin Korunması

Waterhill Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Bildirimine Kişisel Verilerin Korunması linkinden ulaşabilirsiniz. 

Sağlanan İçerikler ve Diğer Site Linkleri

Waterhill’ın sunduğu içeriğin bazı bölümleri ve etkinlik içeriklerinin tamamı, üçüncü kişiler ve organizatör firmalar tarafından sağlanmaktadır. Sitede belirtilen düşünce, tavsiye, hizmet, öneri ve diğer içeriğin yazarı veya sağlayıcısı üçüncü kişiler olduğu durumlarda, Waterhill bu bilgilerin bütünlüğünden, kullanışlılığından ve doğruluğundan sorumlu değildir. Bu nedenle üçüncü kişiler tarafından yapılan fikri mülkiyet ihlalleri, Waterhill’ın sorumluluğunda değildir.

Ayrıca, bu sitede diğer sitelerin linkleri bulunabilir. Waterhill, bu web sitelerinin gizlilik uygulamaları, içerikleri ya da üçüncü tarafların gizlilik politikaları ve uygulamalarından sorumlu değildir.

Hizmet Bedeli

Waterhill’ın bilet satışlarıyla ilgili belirlenen hizmet bedelleri; bilet satışı gerçekleştirilen kişi, kurum ya da kuruluş ile Waterhill arasında mutabık olarak imzalanmış olan sözleşmelere istinaden belirlenmektedir. Bu durumda Waterhill tarafından işlem gören her bilet için, bilet değeri içinden veya bilet bedeli üzerinden kesilmek suretiyle hizmet bedeli alınmaktadır. Kullanıcı Waterhill’dan bilet satın almakla, eğer varsa bilet bedeli üzerinden alınan bu bedelleri ödemeyi kabul etmiş sayılır.

Ödemelerde Uygulanacak Ek Güvenlik Önlemleri

Waterhill, ödemelerin azami derecede güvenliğini sağlamak ve kötü niyetli girişimlerin önüne geçmek amacıyla, ödemelerde uygulanacak bazı ek güvenlik önlemleri belirlemiştir. Kullanım koşulları ve gizlilik politikalarını kabul ederek bu tedbirlere uymayı da kabul etmiş sayılırsınız.

Buna göre;

Waterhill üzerinden yapılan tüm online bilet alışverişlerde 3D Secure sistemini kullanmak ve ödemeleri bu kanalla gerçekleştirmek mecburidir.

İlgili Kurumlar, İptaller, Ertelemeler ve İadeler

Waterhill, anlaştığı kişi, kurum ya da kuruluşlar adına, bunlarla yapılan sözleşmelere istinaden bilet satmaktadır. Waterhill, sağladığı hizmet konusunda üretim firması garantisi, ortalama kalite garantisi dahil fakat bununla sınırlı olmayan belirli bir garanti vermez. Site ve içeriği “olduğu gibi” sunulmaktadır.

Anlaşma yapılan kişi, kurum ya da kuruluşun bilet satış politikaları ve yapılan sözleşmeler doğrultusunda, Waterhill’ın  satılan bir biletin bedelini ve eğer alındıysa hizmet bedelini iade etmesi söz konusu değildir.

Anlaşma yapılmış ve Waterhill üzerinden bileti satılmış olan kişi, kurum ya da kuruluş, muhtelif sebeplerle hizmeti Kullanıcıya vermeyebilir veya erteleyebilir. Hizmetin herhangi bir şekilde iptal edilmesinden Waterhill sorumlu değildir. Bu gibi durumlarda detaylı bilgi alabilmek için Waterhill ile temasa geçmeniz gerekmektedir.

Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, Waterhill’ın bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/veya değişikliği yapması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Waterhill’dan talepte bulunulamaz. Ancak ilgili kişi, kurum ya da kuruluşun etkinlik iptal ya da erteleme ardından vereceği bilgiler ve gelişmeler, Waterhill aracılığıyla Kullanıcıya duyurulacaktır.

Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Waterhill kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Devlet Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Konserleri için geçerli olan özel uygulamalar hariç, mücbir sebepler dışında kesinlikle Waterhill üzerinden iade işlemi gerçekleştirilmez. Mücbir sebepler; etkinliğin iptali ve/veya değiştirilmesi, resmi makamlarca da teyid edilen hava muhalefeti, afet hali, grev, lokavt, savaş, terörist hareketler, etkinlik mekanında yaşanan teknik aksaklıklar ve etkinlik için belirlenmiş olan resmi “izleyici yaş grubu”nun sonradan değiştirilmesi olarak tanımlanmaktadır.

Buna göre, biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Waterhill ile irtibata geçebilirsiniz.

(ÜYELİK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BİLETLERİM bölümü içinde yer alan İPTAL ET kısmından yapılabilir. ÜYELİK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@Waterhill.com adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.)

Waterhill ile birlikte Waterhill’ın ortakları, çalışanları ya da içerik sağlayıcıları, sebebi ve süresinden bağımsız olarak Waterhill’da ortaya çıkabilecek olası hata ve kasıtsız ihmallerden, kusurlardan veya bilgi eksikliğinden, kullanıcının maruz kaldığı kesintiden veya gecikmeden dolayı meydana gelebilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Tüm bu kuruluşlar ya da kişiler, üçüncü şahısların hasar ve zarar iddialarından, cezalandırıcı tazminat veya dolaylı zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

Yaş sınırları ve İndirimli Biletler

Kullanıcı Waterhill üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

Kullanıcı İlişkileri

Waterhill, herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya ziyandan dolayı sorumluluk kabul etmez. Kullanıcı, Waterhill’ın diğer kullanıcılarının usulsüz ve saldırgan davranışları, hakaretleri konusunda sorumlu tutulamayacağını kabul eder. Waterhill, genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan Kullanıcının kendisi sorumludur.

İletişim

Kullanıcı, Waterhill ile iletişime geçmek istediğinde aşağıda belirtilen yolları kullanabilecektir.

E-Posta: info@waterhill.com.tr

Adres: MESANT GIDA RESTORAN İŞLETMECİLİĞİ TURİZM TİCARET ve SANAYİ A.Ş.
Meltem Mh.Dumlupınar Bul.Waterhill (Suparkı) Sitesi Waterhill Blok No:203
Muratpaşa / ANTALYA

Tel: 444 654 0 Cep : 0501 000 65 40

Fikri Mülkiyet Hakları

Waterhill, bazıları kendine, bazıları ise 3.şahıslara ait telif hakkına konu olan metin, fotoğraf, grafik, ses müzik dahil bilgi ve materyalleri barındırmaktadır. Kullanıcı sadece kişisel kullanım için kopya hakkına sahip olduğunu kabul eder ve Waterhill’ın yazılı izni olmadan içerik ve materyallerde değişiklik yapamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yayınlayamaz, satamaz ve yasal olmayan şekilde kullanılmasına yardım edemez. Aynı zamanda Kullanıcı Waterhill’ın çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya yöntem kullanmayacağını da kabul etmektedir. Waterhill, her türlü izinsiz müdahale ve/veya uygulama karşısında yasal yaptırımları kullanma hakkını saklı tutar.

Uyuşmazlıkların Çözümü

Kullanıcı siteyi kullanmakla site ile ilgili herhangi bir uyuşmazlık çıkması halinde bu uyuşmazlığın Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına tabi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul eder.

Waterhill, Kullanıcılarının güvenliğini en yüksek seviyede tutabilmek için en yeni ve en iyi önlemleri sürekli araştırmakta ve etkin çözümlerini uygulamaya çalışmaktadır.

Amacımız sizlere kaliteli hizmeti en iyi ve en güvenli şekliyle sunabilmektir.